• انتخاب شرکت صنایع تولید آلومینیوم غدیر دماوند به عنوان واحد نمونه صنعتی سال 1396

  شرکت صنایع تولید آلومینیوم غدیر دماوند اولین و تنها دارنده گواهینامه استاندارد ISO-TS16949 در زمینه تولید مقاطع آلومینیومی
 • صنایع تولید آلومینیوم غدیر دماوند

  شرکت صنایع تولید آلومینیوم غدیر دماوند با تجریه ای بیست ساله در صنعت آلومینیوم تولید کننده انواع مقاطع آلومینیوم با کیفیت بالا
 • محصولات شرکت

  محصولات شرکت در زمینه های خودروسازی ، پتروشیمی ، پالایشگاهی ، پزشکی ، برق و ... با بهترین کیفیت و مناسب ترین هزینه تولید میگردد
 • صنايع خودروسازی

  شرکت صنایع تولید آلومینیوم غدیر دماوند با دارا بودن گواهینامه ISO/TS16949 در زمینه تولید قطعات آلومینیومی خودرو فعالیت های خاص و منحصر به فردی انجام میدهد. ادامه مطلب
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

 

واحد تحقيق و توسعه شركت صنایع تولید آلومینیوم غدیر دماوند رسالت اصلي خويش را برنامه ريزي، اجرا و ارزيابي پژوهش هاي كاربردي و توسعه و ارائه استانداردها و خدمات مشاوره در حوزه محصولات آلومینیومی به ذينفعان داخلي و خارجي مي داند.

تحقیق و توسعه

این شركت با بهره گيري از منابع خارجي جهت فرآيندهاي داخلي كسب و كار، استقرار مديريت كيفيت جامع (TQM)، پذيرش اصل تغيير و تحول و پرهيز از روش هاي سنتي و كليشه اي در حل مسائل جديد سازماني، نهادينه نمودن مفهوم ارزش هاي سازمان در كليه فعاليت هاي سازماني و بهينه كاوي و الگوبرداري از عملكرد سازمان هاي موفق در عرصه كسب و كار در راستاي افزايش توان رقابت پذيري از طريق ايجاد سازماني يادگيرنده مبتني بر اصل نوآوري در عرصه تعامل محيطي و بين المللي جهت بقا و حفظ سهم بازار و گسترش آن فعاليت دارد.

وظيفه اصلي فرآيند تحقيق و توسعه در شركت مهرتاش سپاهان موارد زير مي باشد:
·         بهبود محصولات موجود
·         بهبود فرآيند توليد موجود
·         ايجاد محصولات جديد
·         ايجاد فرآيند توليد جديد
در اين راستا با توجه به سه مشخصه­ء نونگري، نوانديشي و نوآفريني تمام تلاش براي افزايش عملكرد و كاهش شكاف هاي موجود در تحقيق و توسعه را به كارگرفته  و براي تحقق بهبود مستمر و تحول گرا گام هايي مهم و اساسي برداشته ايم.

چشم انداز واحد تحقیق و توسعه:

واحد تحقيق و توسعه مرجعي توانمند، خلاق و ارزش آفرين به جهت توسعه و ايجاد فرآيند و محصولات پيچيده آلومینیومی در سطح ملي و بين الملل مي­باشد.

ماموریت واحد تحقیق و توسعه:

واحد تحقيق و توسعه شركت صنایع تولید آلومینیوم غدیر دماوند رسالت اصلي خويش را برنامه ريزي، اجرا و ارزيابي پژوهش هاي كاربردي و توسعه و ارائه استانداردها و خدمات مشاوره در حوزه محصولات آلومینیومی به ذينفعان داخلي و خارجي مي داند. اين واحد با اتكاء به منابع انساني متخصص و توانمند، و ارتقاء سطح علمي و فني آنها، درجهت تولد دانش و فرمولاسيون محصولات پيچيده حوزه هاي مذكور گام مي نهد. همچنين اين واحد با بهره گيري از استانداردهاي مديريتي و تكنولوژي هاي نوين، تحقيقات خود را در جهت حفظ محيط زيست بهينه مي نمايد.امروزه شركت ها براي افزايش قدرت رقابتي و تداوم فعاليتشان نيازمند آفرينش دانش جديد و استفاده از آن در سازمان به صورت دانش سازماني  مي باشند. توليد دانش، يادگيري و ارتقاء سطح بينش مديران براي برانگيختن پرسنل در جهت آن از ملزومات سازمان­هاي رقابت پذير در شرايط رقابتي مي باشند. 

خلاقیت و نوآوری:

این شركت بوسيله شكل دادن و ارائه ايده هاي جديد و داراي ارزش، بكارگيري توانايي هاي ذهني براي ايجاد يك فكر يا مفهوم نوين، جستجوي هدفمند و سازمان يافته اي براي تغيير در فرآيند و دستيابي به محصولات جديد تجاري به وسيله پياده كردن و اجراي موفقيت آميز ايده هاي خلاق در سازمان توانسته است گام هاي ماثري در راستاي ايده پردازي و خلاقيت بردارد .
"امروزه خلاقيت و نوآوري در حكم رمز بقا و كليد موفقيت افراد و سازمان ها شناخته شده است"

کیفیت:

شركت صنایع تولید الومینیوم غدیر دماوند  با تمركز بر كيفيت و مفاهيمي چون سيستم هاي تضمين كيفيت، توجه به خواسته هاي مشتري و استفاده­ي فراگير از ابزارهاي كنترل كيفي درصدد بالا بردن كيفيت محصولات خود برآمده است. همچنين با در نظر گرفتن ويژگي هاي توليد ناب با حذف هر نوع فعاليت فاقد ارزش افزوده، حذف ضايعات، تشكيل تيم هاي چند منظوره، كاهش لايه هاي سازماني، بهبود مستمر، كاهش قيمت محصول و استانداردسازي فعاليت­ها براي ارائه خدمات به مشتريان خود تلاش مي­كند.

رقابت پذیری:

 

با توجه به گسترش روز افزون فعاليت رقبا تنوع كالا و تغييرات سريع تكنولوژي در محيط كسب و كار و افزايش تقاضا متناسب با آن در بازار از سوي ديگر، سبب شده است تا مديران و صاحبان كسب و كار به افزايش رقابت پذيري و چابكي سازمان به عنوان مهمترين نتيجه مديريت علمي و اثربخش ترين عامل بقا و تداوم حضور موثر در بازار بيانديشند.
این سازمان با توجه به عوامل موثر در رقابت پذيري همچون توسعه توانمندي هاي عملياتي، بازاريابي و فناوري در راستاي ارتقاء فرآيندها و محصولات توليدي براي خلق ارزش براي مشتري، فعاليت هاي بسياري را انجام داده است، همينطور دستيابي به چابكي با هدف رقابت پذيري در بازار براي تعالي و بهبود از موارد با اهميتي است كه هميشه مد نظر اين شركت بوده است.

شایستگی و انعطاف پذیری:

شركت صنایع تولید آلومینیوم غدیر دماوند با توجه به مجموعه­اي از توانايي ها و قابليت هايي همچون داشتن ديدگاه استراتژيك، تكنولوژي مناسب، كيفيت محصول، اثربخشي هزينه و تعدد معرفي محصولات جديد شايستگي لازم براي بهره وري مناسب از فعاليت ها در جهت رسيدن به اهداف مورد نظر را برآورده مي كند. همچنين با انعطاف پذيري در چهار حوزه­­ ي حجم محصول، تنوع محصول، سازمان و فرد توانايي توليد و ارائه محصولات گوناگون و دست يابي به اهداف مختلف با منابع و تجهيزات يكسان را فراهم آورده است.

مدیریت تکنولوژی:

هدف اصلی مدیریت تکنولوژی شرکت صنایع تولید آلومینیوم غدیر دماوند کمک به توسعه ابزارهایی در هنگام مواجه شدن در شرایط اضطراری و چالش های پیش رو می­باشد. نوآوری ،اختراع و بهبود در تمام مراحل و رسیدن به بالاترین سطح  فرآیندهای صنعتی از اهدافی است که حوزه ی مدیریت ما همیشه به دنبال آن می باشد.
در  این سازمان تمركز بر برقراري ارتباط هرچه بيشتر و درك استراتژي خلق فناوري، فرايند خلق آن، سازماندهي فناوري ها و نهايتا منابع توسعه فناوري ها مي باشد. در استراتژي خلق و ايجاد فناوري، بر آنيم با در نظر داشتن روش مناسبي از فناوري هاي موجود جهت خلق هرچه بهتر مزيت رقابتي نسبت به رقبا بهره ببريم. نيز به مدد فرايند تكنولوژيك، از اجراي تمام و كمال استراتژي مذكور در حالتي بهينه و موثر اطمينان حاصل مي كنيم. شركت مهرتاش سپاهان در پرتو تفكر به روز مديريت ارشد، پرسنل متعهد با دانش به روز، قواعد تسهيل كننده و ارزشهاي متعالي، بيش از پيش به اهداف فناورانه خود نايل شده است.
اين شركت جهت حصول اطمينان از بازگشت سرمايه گذاري در جهت خلق و بكارگيري فناوري، مجموعه اي اثربخش متشكل از منابع داخلي و خارجي را به خدمت گرفته است. از جمله موسسات همكار مي توان به اتاقهاي بازرگاني و هم انديشي ، موسسات مالي، دانشگاه ها و پژوهشكده هاي معتبر، سازمانهاي دولتي ارائه كننده مشوق هاي حمايتي و ديگر صنايع مرتبط اشاره نمود. پر واضح است دپارتمان R&D داخلي آلومینیوم غدیر دماوند ،واحدهاي بازرگاني، پشتيباني فني، كاركنان سخت كوش واحد فني-مهندسي از جمله منابع ارزشمند داخلي شركت هستند.
خلق ارزش در شركت صنایع تولید آلومینیوم غدیر دماوند ،در پرتو ايجاد ارتباطي تنگاتنگ بين فناوري، استراتژي سازماني و مديريت بهينه عملكرد، محقق شده است. در چارچوب استراتژي اين شركت، مي توان ارتباط بين استراتژي و عملكرد، جهت ايجاد برتري در كسب و كار را مشاهده نمود.
اهميت مديريت فناوري در شركت صنایع تولید آلومینیوم غدیر دماوند تا جايي است كه بهره برداري حداكثري از فناوري هاي موجود را ممكن ساخته و ارتباطي موثر بين عملكرد فناورانه و عمليات توليد ايجاد كرده است.
شرکت صنایع تولید آلومینیوم غدیر دماوند با در نظر گرفتن اهداف بلند مدت و نیروی متخصص و با استفاده از فناوری نوین روز در صدد است در چند سال آتی با توسعه میزان تولیدات و بالا بردن کیفیت محصولات با استانداردهای جهانی، خود را به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده  صنعتی در ایران و خاورمیانه معرفی نماید.