شرکت صنایع تولید آلومینیوم غدیر دماوند در زمینه تولید قطعات آلومینیومی خودرو با تجربه ای 20 ساله مشغول به فعالیت میباشد .از مجموعه تولیدات این شرکت در زمینه خودرو میتوان انواع لوله های آلومینیومی،انواع بوش های آلومینیومی ومقاطع خاصی که در سیستم های مختلف خودرو مانند سیستم موتور ،سیستم جلوبندی، سیستم تهویه و کولر انواع خودروهای تولید داخل و خارج نام برد.

خودروسازان و سازندگان قطعات‌خودرو در سراسر جهان، براي ساخت موتورهاي با كيفيت و عملكرد بهتر و همچنين مصرف سوخت كمتر، در حال مسابقه‌‌اند. خودروهاي سبك‌‌تر، به سوخت و قدرت كمتري نياز دارند لذا آلودگي وگازهاي خروجي كمتري توليد مي‌‌كنند. در بيشتر طراحي‌‌هاي صنعتي، طراح گاهي با محدوديت‌‌هايي نظير وزن قطعه طراحي شده و يا برخورداري قطعه از مجموعه‌‌اي از خواص فيزيكي و مكانيكي مواجه خواهد بود، به‌همين‌دليل بايد با تغيير جنس قطعه براي كاهش وزن و به‌كارگيري فنون ديگر، طرحي مناسب با هدف حصول به بهترين نتيجه به‌وجود آورد.
آلومينيوم، يكي از فلزات سبك با خواص مناسب فيزيكي و مكانيكي است كه همواره موردتوجه بوده است. اين فلز بعد از سيليكون، دومين عنصر با قابليت جذب حداكثر در پوسته زمين است.
آلومينيوم و آلياژهاي آن به‌دليل نقطه ذوب كم و داشتن سياليت خوب و همچنين پذيرفتن عمليات حرارتي و مكانيكي لازم براي افزايش خواص مكانيكي، در صنايع مختلف بويژه در صنعت‌خودرو كاربرد بيشتري داشته و روزبه‌روز موارد مصرف اين آلياژها توسعه مي‌‌يابد.